Karate ma szansę wygrać…

… przynajmniej w Polsce. 
Jak to mawiają klasycy przysłów: „lepiej późno, niż później”, wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na dobrej drodze do podpisania porozumienia pomiędzy PZK i PUK w takim brzmieniu, które będzie wystarczająco dobre dla MSiT i pozwoli Resortowi na podpisanie umowy z PZK na dofinansowanie szkolenia i udziału w zawodach kadry narodowej w karate olimpijskim. 
We wtorek, 17 kwietnia odbyło się bardzo owocne, w mojej ocenie, spotkanie w MSiT, w którym miałem okazję uczestniczyć i zabierać głos w imieniu PZK, obok Prezesa Macieja Sokołowskiego. Ze strony PUK też było 2 członków Zarządu: Andrzej Jankowski i Paweł Połtorzecki. Ich pełnomocnik był w stanie bardzo merytorycznie rozmawiać z Radcą Ministra oraz przedstawicielami Departamentu Prawnego, a my porozmawialiśmy ze sobą i Dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego. 
„Poznacie ich po ich owocach”, tak więc zalecam powściągliwość i mocny doping, aby i tym razem „Gorącość serca nie przesłoniła Ducha”. Myślę, że kluby, zawodnicy i trenerzy są już wystarczająco zmęczeni, by wiedzieć, do których drzwi kołatać, aby ich woda w wino przemieniła się jeszcze na te, cudowne Wielkanocne Święta, czego Wam i sobie życzę! 


#karate #wkf #pzk #puk #msit #pkol #dariuszbajkowski

Translate »