Dariusz Bajkowski

AKTOR i CHOREOGRAF

Gra aktorska bardzo rozwija osobowość. Odkryłem to, kiedy postanowiłem zostać karateką na ekranie. Polecam każdemu. Jeśli tylko masz możliwość występowania przed publicznością lub kamerą – spróbuj. Głębokie przeżycia emocjonalne, towarzyszące odgrywaniu roli, pomogą Ci wejrzeć w siebie.

POJEDYNEK MISTRZÓW

Produkcja 2004

Pomysł na film i scenariusz powstał w wyniku mojego spotkania z Robertem Żołędziewskim, gdzieś pomiędzy 2002 i 2003 rokiem. Postanowiliśmy nakręcić prawdziwy film karate, jakiego do tej pory nie było w kinematografii polskiej. Plener zdjęciowy zaczęliśmy w Skierniewicach, latem 2004 roku. Pojedynek Mistrzów nie został jednak nakręcony do końca, gdyż w trakcie produkcji wycofał się główny sponsor. Sprawa ciągnęła się kilka lat, aż wreszcie nasz projekt odkupił Jacek Samojłowicz.

Ostatecznie film został przemianowany na SKORUMPOWANI, ang. CORRUPTED.

SKORUMPOWANI - film fabularny

Premiera: PL 2008, zagranica 2008

Film Skorumpowani powstał na podstawie pomysłu i scenariusza filmu Pojedynek Mistrzów (2004), którego autorami byłem ja i Robert Żołędziewski. Pojedynek Mistrzów nie został nakręcony do końca, a pomysł odkupił Jacek Samojłowicz.

Reżyserem mianował Jarka Żamojdę, po czym wywrócił cały scenariusz do góry nogami na tyle, że ze starych zdjęć do nowego filmu nie użył dosłownie nic. Szkoda, bo były ciekawe.

​W Skorumpowanych zagrałem drugoplanową rolę Pawła – karateki, który pomaga biznesmenowi (Jan Englert) odzyskać, porwaną przez zbirów Cygara (Jerzy Trela), córkę (Olga Bołądź). W filmie zagrał też Robert Żołędziewski, znakomity Paweł Burczyk, kilku innych dobrych polskich aktorów oraz dwaj aktorzy zagraniczni Olivier Gruner (Hollywood) i Max Ryan (Anglia).

SKORUMPOWANI – serial telewizyjny
Premiera 2008

Serial Skorumpowani powstał na bazie filmu pełnometrażowego.

UKRYTA PRAWDA

Serial TVN, S15, odc. 1008

Premiera 2019

Zagrałem rolę Waldemara, męża wścibskiej Aliny, która za wszelką cenę chce wyswatać swoją rozwiedzioną przyjaciółkę Mariannę, doprowadzając przy tym do niezłego zamieszania.

Powrót po latach przed kamerę bardzo dobrze mi zrobił. Przede wszystkim, świetnie się bawiłem, pomimo, że potraktowałem ten udział jak poważne wyzwanie. Każdemu polecam spróbować. Najlepsza i darmowa psychoterapia, odskocznia od szaleńczej gonitwy dnia powszedniego. W filmie wszystko jest łatwiejsze: pomylisz się – możesz powtórzyć. W życiu tak niestety nie jest.

W życiu nie ma powtórek, nie ma „dubli”. W życiu, czy grasz lepiej, czy gorzej, jak zagrasz, tak już zostanie.

GLINIARZE

Serial TV POLSAT, S1, odc. 302

Premiera 2019

Zagrałem rolę Sławomira, ochroniarza w firmie, w której doszło do morderstwa. Sławomir został aresztowany.

Dużym wyzwaniem dla mnie było odegranie sceny przesłuchania.

Reżyser był ze mnie zadowolony. Ja z siebie zresztą też.

TERAZ JA 

Premiera 2006

Kontroler w tramwaju. Jest to rola, której nigdy nie zagrałem. Została do mnie przypisana, bo w tym filmie zagrał ktoś o moim imieniu i nazwisku. Dziwne to jest, bo raczej mało jest Bajkowskich, a przynajmniej do niedawna było ich mało w ogóle w Polsce, a tu jeszcze o tym samym imieniu się trafił.

Chciałem to wyjaśnić. Kilka razy dzwoniłem tu i ówdzie. Dotarłem nawet do prywatnego numeru telefonu Pani reżyser, Anny Jadowskiej, ale niewiele to pomogło.

W filmweb.pl filmu nie odklejono ode mnie.

Tak więc w tym filmie to nie ja, mimo że film nazywa się Teraz Ja.

Translate »