Dariusz Bajkowski

Wiele twarzy

Zawsze interesowało mnie wiele rzeczy równolegle. Lubię poznawać otaczający mnie świat tak szeroko, jak się tylko da. Pewnym jest, że nie da się być mistrzem w wielu dziedzinach na raz, dlatego wybrałem karate, które pozostało u mnie na pierwszym miejscu, a inne zainteresowania wspierały mój rozwój w karate lub pozostały w sferze zwykłego hobby.

Trener

Najbardziej lubię nauczać. Praca trenerska stała się moją pasją. Zaczynałem od zdobycia legitymacji instruktorskich. Obecnie posiadam najwyższe państwowe uprawnienia trenerskie „Trener Klasy Mistrzowskiej“ w sportach karate i przeciąganie liny.

Sędzia

Sędziowaniem zawodów zainteresowałem się w momencie, gdy zacząłem wystawiać zawodników na zawodach. W czasie swojej kariery sędziego karate zdobyłem w kilku organizacjach międzynarodowych najwyższe uprawnienia sędziowskie „Sędzia Klasy A“, zarówno w kumite (walki), jak i w kata (układy techniczne).

Wykładowca i Nauczyciel

Cały czas zgłębiam tajniki ludzkiego ciała i umysłu, funkcjonowanie człowieka w sporcie i wpływ sportu na człowieka. Tą wiedzą dzielę się również z innymi na wykładach i kursach

Aktor i choreograf sztuk walki

Gra aktorska bardzo rozwija osobowość. Odkryłem to, kiedy postanowiłem zostać karateką na ekranie. Grałem i aranżowałem sceny walki w kilku filmach.

Hobby

Nie tylko sztukami walk człowiek żyje.
Czasami lubię też postrzelać lub ponurkować.

Translate »