Dariusz Bajkowski

Moja droga

Od 1989 roku jestem trenerem, wykładowcą i organizatorem życia sportowego w Polsce i na świecie. Przeszkoliłem tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych. Wytrenowałem Mistrzów Polski, Europy i świata. Setki podopiecznych wyszło spod moich skrzydeł z czarnymi pasami.

Byłem wykładowcą na uczelni sportowej. Prowadziłem wiele kursów instruktorskich, trenerskich i motywacyjnych oraz szkoleń team buildingowych na zlecenia różnych korporacji.

Posiadam mistrzowski stopień 7 dan w karate oraz państwowe uprawnienia trenerskie „Trener Klasy Mistrzowskiej”.

Przez wiele sezonów szkoliłem zawodników kadry narodowej w karate oraz w jedynym drużynowym sporcie siłowym w rodzinie olimpijskiej – w wyczynowym przeciąganiu liny.

Wielu z moich uczniów prowadzi obecnie swoje własne kluby sportowe i dalej się rozwija.

Wielokrotnie zostałem odznaczony przez kolejnych Ministrów Sportu i Turystyki za zasługi dla rozwoju sportu polskiego oraz wybitne osiągnięcia szkoleniowe.

Zasiadam w Zarządach i Radach kilku organizacji sportowych w Polsce i na świecie.

Zorganizowałem dziesiątki imprez sportowych: wielokrotnie mistrzostwa Polski, trzy razy Mistrzostwa Świata w Polsce i cztery razy Mistrzostwa Europy. Dwie z tych imprez były objęte Honorowym Patronatem urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Byłem również współorganizatorem rozgrywek The World Games w 2017 roku we Wrocławiu.

Zagrałem role aktorskie w kilku filmach, byłem też choreografem i reżyserem scen walk.

Dzisiaj jestem tutaj, gdzie możesz mnie z łatwością spotkać i zapytać o wiele rzeczy.

Translate »