KATA to książka, BUNKAI to interpretacja czytelnika

Recepta jest prosta. Najpierw musisz poznać litery i zasady pisowni, by móc czytać książki. Tak samo jest z kata w karate. Musisz poznać znaczenie poszczególnych technik, by móc ich używać w różnych kontekstach walki, jak liter i wyrazów w różnych zdaniach. Zdania tworzą opowieść, ale również tworzą kontekst emocjonalny, pobudzają wyobraźnię czytelnika do dalszego żeglowania myślami, do powtarzalnego przeżywania powieści i do tworzenia własnych zakończeń i rozwinięć zdarzeń w niej przedstawionych.

Bunkai, jak to żeglowanie, tym dalej cię zaprowadzi, im głębiej potrafisz sięgać i czerpać z kata. Tym bogatsze będą twoje przeżycia ze studiowania, im więcej kontekstów potrafisz zbudować dla każdej podstawowej sytuacji kata.

Robert Sworek jest autorem, który pokazuje ci, jak głęboka jest studnia wiedzy czerpanej z kata, ale po źródlane zaspokojenie pragnienia musisz sięgać sam, własnym umysłem i własnym ciałem. Tylko wtedy to twoje trenowanie karate stanie się „twoim karate”, czego szczerze Ci życzę.

Zapraszam na szkolenie prowadzone przez Roberta Sworka 8 Dan w mojej Szkole Walk KIME na warszawskim Bemowie w sobotę, 24 października.

Do zobaczenia w Dojo.

PROGRAM
10:00-13:00 sesja 1.
15:00-18:00 sesja 2.
19:30 – kolacja
Po zakończeniu seminarium zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu przy kolacji.

Osoby zainteresowane zgłaszają chęć udziału pisząc do mnie wiadomość. Otrzymają wtedy nr rachunku bankowego do wpłaty za udział.
Rezerwacją jest opłacenie własnego uczestnictwa z podaniem imienia, nazwiska, wieku i stopnia karate oraz nru telefonu kontaktowego.
Istnieje możliwość noclegu na tatami z własnym śpiworem – wymagane jest wcześniejsze ustalenie tego faktu z organizatorem.

Napisz wiadomość i zarezerwuj Sobie miejsce.

Translate »