Szkolenie szkół rolniczych w przeciąganiu liny

Dnia 29 listopada 2019, realizując zadania jako Prezes PZPL wraz z Wiceprezesem Markiem Sitkiem, przeprowadziłem szkolenie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim.

Szkolenie miało swoją część teoretyczną i praktyczną. Po wykładzie na temat historii sportu i zasad rozgrywania zawodów wyczynowych, odbyło się szkolenie praktyczne zakończone zawodami. Gospodarze zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w przeciąganiu liny o przechodni Puchar Dyrektora Szkoły.

Szczegóły rozgrywek możesz znaleźć na stronie Szkoły: http://zs2.sokolowpodl.pl/ oraz https://www.facebook.com/zespolszkolckr/), a także na stronie Polskiego Związku Przeciągania Liny: www.pzpl.pl

Składam osobiste podziękowania Dyrektorowi, Panu Sławomirowi Wróblewskiemu oraz bezpośrednim organizatorkom, nauczycielkom wychowania fizycznego, Paniom: Małgorzacie Krakowskiej i Magdalenie Dacków.

Wiosną 2020 roku zaplanowane jest szkolenie dla wszystkich pozostałych średnich szkół rolniczych, a pod koniec maja – Mistrzostwa Polski.

Wszystkie osoby chętne do bliższego zapoznania się z wyczynowym przeciąganiem liny, lub podjęcia próby dostania się do Kadry Narodowej, zapraszam do kontaktu przez formularz na tej stronie lub przez http://pzpl.pl/pzpl

Translate »