Wideokonferencja dotycząca procedur bezpieczeństwa w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich

Wziąłem dzisiaj udział w wideokonferencji prowadzonej przez Panią Minister Sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk.

22 kwietnia z inicjatywy Minister Sportu odbyła się wideokonferencja poświęcona wdrożeniu procedur bezpieczeństwa w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Centralnego Ośrodka Sportu, Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz władze niektórych związków sportowych – w tym ja.

Minister poinformowała, że w ramach pilotażu, jako pierwsze uruchomione zostaną ośrodki w Spale i w Wałczu. W następnej kolejności w Cetniewie i Zakopanem. Nad samym procesem szkoleniowym, jaki i jego kształtem oraz dostosowaniem do wytycznych Ministerstw Zdrowia oraz szeroko pojętych zasad bezpieczeństwa czuwał będzie Zespół Metodyczny IS PIB. Treningi odbywać się będą w ścisłym reżimie sanitarnym i będą mogły się odbywać w maksymalnie pięcioosobowych grupach. Przed wyjazdem do COS-OPO, zawodnicy, którzy znajdą się na listach, będą musieli odbyć obowiązkową 14-dniową izolację domową. Następnie przejdą testy na koronawirusa, które opłacone zostaną przez swój związek sportowy.

Było to bardzo owocne spotkanie, choć w tak niecodziennych okolicznościach…


źródło: https://www.gov.pl/web/sport/wideokonferencja-dotyczaca-procedur-bezpieczenstwa-w-osrodkach-przygotowan-olimpijskich, twitter.com/DanutaDmowska

Translate »