Wytyczne od 24 października

Moje kluby sportowe będą działać bez zmian. Oto treść wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Sportu:

Aktualne wytyczne obowiązujące w sporcie
24.10.2020

24 października, w związku z pandemią koronawirusa, weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące obszaru sportu. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi wytycznymi.
Od soboty 24 października cała Polska znajduje się w czerwonej strefie – oznacza to nowe zasady obowiązujące m.in. w sporcie.

WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE – bez udziału publiczności
• Wydarzenia sportowe, współzawodnictwo sportowe i zajęcia sportowe w całej Polsce odbywają się bez udziału publiczności.

ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian
• W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FINTESS, BASENY, AQUAPARKI
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności z wyłączeniem podmiotów, które:
• działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
• są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
• są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej obejmującej działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).

SPORTOWE KLUBY TANECZNE
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.

CHROŃ SIEBIE I BLISKICH – STOSUJ ZASADĘ DDMA+W
Każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować epidemię. Chrońmy siebie i bliskich. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:
D jak dystans
D jak dezynfekcja
M jak maseczka
A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
W jak Wietrzenie
Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej – to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.
Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Translate »